Zmieniające się upodobania dotyczące aranżacji wnętrz motywują producentów do poszukiwania nowych stylów. Estetyka to jeden z istotniejszych czynników, jakimi kierują się osoby pragnące zapewnić sobie domowe ciepło przy użyciu kominków. Nasza firma oferuje w Zgierzu pełne spektrum rozwiązań technicznych, które świetnie wpasowują się w personalne wymagania. Można u nas z łatwością dobrać palenisko do stylu, w jakim jest wykonane pomieszczenie.

Zalety domowego paleniska

Poza względami czysto estetycznymi domowy kominek stanowi doraźne źródło ciepła. Jest świetnym rozwiązaniem w przypadku dużych pomieszczeń na wypadek nieoczekiwanych zmian pogodowych. Ponadto bardzo często stanowi alternatywne źródło ogrzewania – awarii pieca c.o. nie da się przewidzieć. Montowane przez nas kominki w Zgierzu zapewniają klientom wydajną produkcję ciepła przy jednoczesnym bezpieczeństwie użytkowania. Cała instalacja jest odpowiednio zabezpieczona termicznie, dzięki czemu nie ma możliwości wystąpienia komplikacji czy niebezpieczeństwa podczas korzystania z domowego paleniska.

Kilka zasad doboru kominków

Najważniejszą sprawą jest obliczenie zapotrzebowania na ciepło. Znając ten parametr, można wybrać odpowiedni wkład zapewniający moc grzewczą dostosowaną do wielkości pomieszczeń. Przy tym należy pamiętać, że nie chodzi o powierzchnię, a przestrzeń wyrażoną w metrach sześciennych. Mając fachową wiedzę, można samodzielnie dobrać kominek, jednak zaleca się konsultację z doradcami. Zapobiegnie to sytuacji nieodpowiedniego doboru wkładu (na przykład zbyt małego lub za dużego) do potrzeb klienta. Poza tym trzeba uwzględnić miejsce montażu i liczbę kratek wentylacyjnych w pomieszczeniu.

Doradztwo w wyborze kominka Zgierz

Dzięki naszemu doświadczeniu zapewniamy indywidualne doradztwo i wykonanie na najwyższym poziomie, gwarantujące długotrwałe użytkowanie kominka. Skontaktuj się z nami i sprawdź szczegóły oferty, którą dostosowaliśmy do Twoich potrzeb.