Nowoczesne oraz klasyczne aranżacje wnętrz wspaniale komponują się z kominkami. W Zduńskiej Woli istnieje możliwość dostosowania designu domowego paleniska do indywidualnego projektu dzięki naszej firmie. Usługi są kompleksowe i obejmują doradztwo przy wyborze właściwego wkładu, usytuowanie kominka w pomieszczeniu, a także asystę podczas pierwszego odpalenia.

Podstawowe zasady doboru kominków

Chociaż estetyka i wrażenia wizualne są przy montażu paleniska bardzo istotne, nie można zapominać o innych niezbędnych kwestiach. Przede wszystkim należy ustalić, czy ta forma zapewniania ciepła będzie jedynym jego źródłem. Odpowiedź na to pytanie obliguje do obliczenia mocy grzewczej dla zapewnienia komfortu w każdym pomieszczeniu domostwa. Co za tym idzie, należy rozważyć miejsca montażu anemostatów. Zaleca się ich lokalizację z dala od miejsc stałego przebywania domowników, czyli nad łóżkiem lub stołem.

Dodatkowo kominki w Zduńskiej Woli montujemy zawsze w ten sposób, by maksymalizować efekt rozchodzenia się ciepła. Odpowiednim miejscem do instalacji wkładu jest pomieszczenie dysponujące otwartą przestrzenią. Dlatego zdecydowaną większość kominków instaluje się w przestronnych salonach. Jeśli dysponujesz mniejszym domem lub mieszkaniem, również jesteśmy w stanie pomóc Ci dobrać odpowiednie produkty zapewniające oczekiwany efekt, zarówno cieplny, jak i wizualny.

Wybierz kominek przy pomocy doradcy w Zduńskiej Woli

Jak już wspomnieliśmy, estetyka jest niezwykle ważna, lecz nie powinna być jedynym kryterium wyboru wkładu. Często dochodzi do pochopnych decyzji związanych z kominkiem ze względu na jego nieodpowiednie możliwości grzewcze. Dlatego w pierwszej kolejności warto uzgodnić odpowiednie parametry techniczne z wykonawcą i razem z nim wybrać właściwy sprzęt.

Aby zapoznać się z możliwościami, jakie daje nasza oferta, zapraszamy do kontaktu. Nasi doświadczeni specjaliści gotowi są do realizacji indywidualnego projektu z zastosowaniem najlepszym materiałów. Chętnie służą również profesjonalną poradą.