VIKING 8 panel biały


7 240,00 zł
Ilość

warning Alert cenowy
Daj nam znać jeśli znalazłeś ten
produkt taniej w innym sklepie.
Postaramy się zaproponować lepszą cenę!

Alert cenowy

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Piec na pellet VIKING to wydajne i ekonomiczne urządzenie grzewcze, wykonane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. PIec stanowi przyjazne dla środowiska rozwiązanie dzięki spalaniu odnawialnego i czystego paliwa jakim jest pellet.

Piec na pellet VIKING to wydajne i ekonomiczne urządzenie grzewcze, wykonane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. PIec stanowi przyjazne dla środowiska rozwiązanie dzięki spalaniu odnawialnego i czystego paliwa jakim jest pellet. Jego niewątpliwą zaletą jest optymalizacja zużywanego paliwa. VIKING zużywa wyłącznie taką ilość materiału opałowego, jaka jest wymagana do ogrzania pomieszczeń.
 
NOWOCZESNY DESIGN
VIKING to urządzenie o nowoczesnym kształcie i wyglądzie. Front pieca wykonany jest z paneli szklanych z hartowanego szkła. Obudowa paleniska została wykonana ze stali, a dla jej dodatkowego zabezpieczenia pokryto ją farbą proszkową. Komora spalania została wyłożona żeliwnymi elementami.
Dotykowy sterownik ukryty jest pod szklanym panelem. Jego minimalistyczny wygląd i delikatne grafiki doskonale pasują do wyglądu pieca.
VIKING wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Rozwiązanie to podkreśla znakomitą wizję ognia. Pondto minimalistyczna i poręczna klamka stanowi doskonałe uzupełnienie drzwiczek.
Jego dodatkową zaletą jest cicha praca, co w połączeniu z designem sprawia, że VIKING doskonale prezentuje się w przestrzeni mieszkalnej.
 
WYGODNE UŻYTKOWANIE
Dzięki wbudowanemu podajnikowi oraz zastosowanemu sterowaniu VIKING wymaga minimum pracy i zaangażowania. Praca z piecem skupia się na obsłudze dotykowego panelu, na którym ustawia się tryby pracy. Panel posiada bardzo intuicyjne menu, dzięki czemu obsługa całego urządzenia jest bardzo łatwa. Pellet umieszczany jest w osobnym, wydzielonym zasobniku co ułatwia jego łatwy zasyp. Zasobnik mieści w sobie do 15 kg paliwa. Taka ilość paliwa pozwala na ciągłą pracę pieca do 25 godzin.
Urządzenie może pracować w trzech trybach:


– termostatu, według którego zadajemy pożądaną temperaturę dla pomieszczenia, a piec sam dobiera odpowiednią ilość paliwa i reguluje moc;
– programowalny, pozwalający na zaplanowanie pracy pieca w cyklach dziennych i tygodniowych;
– ręczny, z pięciostopniową regulacją poziomu mocy i ogrzewania.


System czystej szyby gwarantuje ograniczone osadzanie sadzy. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się.
W trakcie spalania pelletu powstaje niewielka ilość popiołu, który wystarczy sporadycznie opróżnić. W tym celu piec wyposażony został w poręczny, wyjmowany pojemnik ułatwiający jego czyszczenie.


VIKING posiada dwa niezależnie pracujące wentylatory, z których pierwszy wywiewny jest odpowiedzialny za efektywniejsze ogrzewanie pomieszczenia poprzez wymuszoną cyrkulację ciepłego powietrza wzdłuż tylnej ściany komory spalania. Drugi – wyciągowy – gwarantuje mechaniczny wyrzut spalin, zapewniając odpowiednie podciśnienie w odcinku kominowym.


Piec posiada króciec dolotu powietrza, dzięki któremu doprowadzimy świeże powietrze z zewnątrz budynku. Nie będzie ono pobierane z pomieszczenia, w którym pracuje. Dodatkowo urządzenie dla efektywniejszego spalania, posiada przepływomierz, który w wąskim zakresie reguluje ilość obrotów wentylatora wyciągowego odpowiadającej za dopływ powietrza do paleniska co ma bezpośredni wpływ na jakość procesu spalania.
Aby ułatwić ustawienie urządzenia, szczególnie na nierównych powierzchniach, posiada ono regulowane nóżki, dzięki którym z łatwością je wypoziomujemy.
 
BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
VIKING wyposażony jest w system czujników gwarantujących jego bezpieczną i prawidłową pracę. Sygnał dźwiękowy oraz komunikat na wyświetlaczu informują użytkownika, gdy zabraknie pelletu, nastąpi zanik ciągu, albo gdy zaistnieje możliwość przegrzania pieca.
Drzwi urządzenia wyposażone są w ceramikę szklaną odporną do 800°C.
Jego mocna i stabilna konstrukcja zagwarantowana jest dzięki zastosowaniu najlepszej jakości podzespołów.  

Dane techniczne

Podwójna szyba

tak

Moc nominalna (kW)

8.0

Pojemność biowkładki

0.00

Wysokość kieszeni

0.00

pole czynne

0

Sprawność

86.5

Waga (kg)

150.0000

Szerokość kieszeni

0.00

Maxymalne ciśnienie robocze

0.0

Średnica wylotu spalin (mm)

80

rekuperacja

tak

Głębokość kieszeni

0.00

Pojemność wody

0.0

Emisja CO

0.00

Max długość polan (cm)

0

Temperatura spalin (℃ )

205.0

Średnica kieszeni

0.00

Szerokość (w cm)

86.30

Zgodność z normą BImSchV 2

tak

Emisja pyłków (pył) (mg/Nm

10.00

Średnia moc z wody

0.0

popielnik

tak

dolot

tak

Średnica

0.00

Materiał wykonania

stal

rodzaj przeszklenia

proste

Głębokość (cm)

39.10

Zakres mocy grzewczej (kW)

2.5 – 8.0

Otwierania dzwi

w lewo

Rodzaj paliwa

pellet 6 mm

Wysokość (w cm)

98.50

Współczynnik efektywności energetycznej EEI

121.60

nasady

Specyficzne kody